• iletisim@cebinyanmasin.com
  • 0536 683 4186

Sosyal Medya Reklamları

SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI NEDİR?

Sosyal medya pazarlaması ve sosyal mecralarda kullanılan reklamlar, son zamanlarda en hızlı gelişen dijital pazarlama kanalı olup marka bilinirliği yaratma ve müşteri edinim ve etkileşiminde ana rolün sahiptir. Sosyal medya üzerinde yapılacak pazarlama, başarılı bir içerik pazarlaması yapabilmeyi desteklerken arama motoru optimizasyonu için de kritik önem taşımaktadır. Tüm dijital pazarlama faaliyetlerinde olduğu gibi sosyal medya pazarlaması, arama motoru ve içerik pazarlama stratejileri ile beraber oluşturulmalıdır. Birbirlerinden bağımsız olarak kurgulanan dijital pazarlama stratejileri, tahmin edilen verimlilik hedeflerinde beklentilerin altında kalabilirler.

Tüketicilerin sosyal medya pazarlama faaliyetlerine gösterdiği ilginin şüphesiz en önemli nedenlerinden biri, işletme ya da marka ile etkileşimde bulunabilme olanağının varlığıdır. Öte yandan, sosyal medya pazarlamasının sunduğu ortam, diğer pazarlama biçimlerine kıyasla önemli ölçüde saydamlık ve karşılıklı iletişim olanağı içerir. İşletme veya marka ile diyalog kurmaya imkan tanıyan sosyal medya pazarlaması, sağladığı iki yönlü iletişim ortamıyla tüketicilere soru sorma, şikayet bildirme ve olumlu geri bildirimde bulunma gibi başka pazarlama biçimlerinin elvermediği pek çok olanak sunar. Markalar bakımından ise, bu doğrudan iletişim biçimi; tüketicilere, fikirlerinin dinlendiğini ve önemsendiğini hissettirme fırsatı yaratır.

Facebook Reklamları

Facebook reklamları, marka bilincini yükseltmek, müşteri sadakatini sağlamak, web sitesi trafiğini arttırmak ve işletme için potansiyel müşteriler oluşturmak amacıyla kullanılabilecek bir reklam tipidir. Uygun maliyetler ile çalışan ve kullanıcıya önemsendiğini hissettirerek kişisel bir marka deneyimi yaşamasına destek olan Facebook reklamları, yaygın olarak kullanılan verimli bir dijital pazarlama yöntemidir.

Poligon Interactive, deneyimli sosyal medya pazarlaması ekibi ile size ölçülebilir ve verimli Facebook reklamları yapma olanağı sağlar.

Instagram Reklamları

Instagram’da videolu veya imaj reklamlarla gönderilerinizi ön plana çıkarıyoruz. Instagram Reklamları ile, yaş cinsiyet gibi demografik özelliklerin yanı sıra, ilgi alanı hedeflemeleriyle markanızı ilgili kitleye tanıtabilirsiniz.

Twitter Reklamları

Twitter’da takipçi arttırmak için veya bir gönderiyi markanızı takip etmeyenlere de ulaştırmak için Twitter reklamlarını kullanıyoruz. Twitter reklamları ortalama olarak 1 iş gününde onaylanarak yayına alınabilmektedir.