• iletisim@cebinyanmasin.com
  • 0536 683 4186

Karaman Gençlik Kulübü

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
321 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ayşe Yağmur SÜZER
  • ADRES: Külhan Mh. 2. İstasyon Cd. No:4/1 Merkez / KARAMAN
  • TELEFON: 0 (338) 213 68 69
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 10.00-21.30
SERVİS SAATLERİ 10.00-21.30
SERVİS YERLERİ KARAMAN

FİRMA HAKKINDA

Karaman Gençlik Kulübü Derneği , bir grup gencin 2010 yılı Kasım ayında temelde uluslararası gençlik projeleri yürütmek için kurduğu bağımsız ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Ancak, bu şekilde faaliyetlerine başlayan Karaman Gençlik Kulübü Derneği, dernek yönetiminin ve gönüllü gençlerin sosyal sorumluluk duyguları ve iyi niyetleri birleşerek günden güne gelişim göstermiştir.

Bu süre zarfı içerisinde Youth in Action ve Erasmus programı kapsamında otuzdan fazla uluslararası gençlik projesi yürütmüş ve dahil olmuştur. Aynı zamanda yerelde sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütmeye devam etmiştir.

Derneğimiz 2016 yılı ocak ayında 3 katlı ve nezih bir binaya sahip olmuştur. Yabancı dil eğitimleri, enstrüman kursları, kişisel gelişim eğitimleri, sosyal sorumluluk etkinlikleri gibi gençliği ve gençlerin gelişimlerine odaklanan faaliyetlerine devam etmektedir. 2016 yılında 15 yerel etkinlik, çocuklar için 3 farklı yabancı dil ve enstrüman kursu, yetişkinler için 3 farklı dil kursu ve Erasmus kapsamında 5 hareketlilik projesi gerçekleştirmiştir.

Amaçlarımız;

-Gençlerin ve dezavantajlı gençlerin Atatürk ilkeleri doğrultusunda, ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici, yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal yaşama gönüllü olarak katılmalarını sağlamak,

-Ulusal ve Uluslararası projelerde yer almak,

-Yeni projeler üreterek bu projeler aracılığı ile gençler arasında değişim ve eğitim programları yapılmasını sağlamak,

-Kurslar, eğitimler, seminerler, konferanslar, geziler vb düzenlemek,

-Kültürlerarası etkileşimi ve öğrenmeyi destelemek,

-Çeşitli hibe programları, ulusal-uluslararası eğitimler, projeler, seminerler… hakkında bilgilendirme yapmak,

-Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlamak,

-İl düzeyinde yapılacak olan gençlik organizasyonlarında diğer gençlik kuruluşları ile koordinasyonu gerçekleştirmek,

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.